MANİSA YUNUSEMRE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz, 

Değerli Öğretmenlerimiz, Okul Müdürlerimiz ve Kıymetli Velilerimiz,

Uzun bir tatilin ardından yeni eğitim-öğretim yılına huzur ve güven içinde girmenin heyecanı, tatlı telaşı ve mutluluğu içindeyiz. Hijyen kurallarına uyarak okullarımızdaki uyum eğitimine 1 Eylül Çarşamba günü yeniden başlayacağız.

2021/2022 Eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun.

Ailemizden sonra hayatımıza yön veren en önemli basamaklardan biri de hiç kuşkusuz okul hayatımızdır. Okullarımız; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak birer eğitim yuvasıdır.

Bir ülke için yapılacak en önemli yatırım insana, özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırımdır. Eğitimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üreten, araştıran ve yorumlayan bireyler yetiştirmektir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkân sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar iyi olacaktır.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin kendilerine, vatanımıza, milletimize faydalı bireyler olarak geleceğe hazırlanması görevi bizlere düşmektedir. Bu amaçla çocuklarımıza en iyi şartlarda eğitim imkânı sunmak üzere tüm hazırlıkları yapmaya, gerekli tedbirleri almaya gayret göstermekteyiz.

Çocuklarımızı çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmeliyiz.

Bunun yanında çocuklarımızı günümüzün bilgi , yoğun ve rekabetçi dünyasına en iyi şekilde hazırlamalıyız.

Uzun soluklu bir çalışmayı gerektiren bu hedeflere ulaşmak için, devletin gayretleri yanında milletimizin tamamının el ele vermesi,aynı hedefe yönelmesi, güç birliği yapması şarttır.

Bilhassa içinde ailenin aktif şekilde yer almadığı bir eğitim öğretim sisteminin başarı şansı yoktur.

Her biri ciğerparemiz olan evlatlarımızın eğitim öğretimini emanet ettiğimiz öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve eğitim camiamızın tüm mensuplarına çok önemli sorumluluklar düşmektedir.

Sevgili öğrencilerimizin ve ailelerimizin 2021-2022 eğitim-öğretim yılının verimli geçmesini temenni eder; sevgi, saygı ve başarı dileklerimi sunarım . 

                                                                                                                                                                                                                                          Yıldıray DEMİRTAŞ

                                                                                                                                                                                                                           Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü

Uncubozköy Mahallesi Mimar Sinan Bulvarı No 173 Yunusemre/MANİSA - 0236 233 37 96 234 92 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.